December 28, 2016

SLM 1st Annual Award Show

  • Legend Award (The Hates)

  • Legend Award (Booker T)

  • Legend Award (Scout Bar)

  • Best New Artist (Ricky Ortiz)

  • Best Local D.J. (D.J. Lil B)

  • Honorable Mention (Tino Latino)

  • Best Local Rapper (Mendo)

  • Best Local Business (Embasy Skateboards)

  • Best Local Producer (Doc Roc Stephens)

  • Best Local Label (SGS Music)

  • Best Local Model (Ashlee Disney)

  • Honorable Mention (Shelby Leger)

  • Best Country Artist (Chris Hardy)

  • Honorable Mention (Southbound 45)

  • Best Local Album (The Seperation Effect)

  • Honorable Mention (Astroworld)

  • Best Local Engineer (Reuben Foster)

  • Honorable Mention (Bryan Theriot)

  • Best Local Guitarist (Chris  Hardy0

  • Best Local Guitarist (Trey Klecka)

  • Honorable Mention (Matt Hernandez)

  • Best Local Basist (Rasta Mendoza)

  • Honorable Mention (Alex Robertson)

  • Best Live Performance (LOAA)

  • Honorable Mention (The High Mile)

  • Best Local Drummer (Will Rollz)

  • Honorable Mention (Kross Patrick)

  • Best Local Vocalist (Wayne Brezz)

  • Honorable Mention (Patrick Gamble)

  • Best Aouustic Performance (Chris Hardy)

  • Honorable Mention (Raf Rivera)

  • Best Local Band (Astoryia)

  • Honorable Mention (LOAA)

December 28 2019

SLM 4th Annual Award Show

  • Legend Award (Paul Crosby)

  • Best Local Songwriter (Dalton D'Rich)

  • Honorable Mention (Ismael Gutierrez)

  • Best Local Director (Adrien Arce)

  • Best Radio Show (SCP Radio)

  • Honorabale Mention (Most Hated Network)

  • Best Local Writer (Juan Morin)

  • Honorable Mention (Jay Lamb Remy)

  • Best Local Artist (Madalyn Hernandez)

  • Best Local Producer (Filero Dinero)

  • Best Local Business (SCP Radio)

  • Best Local Engineer (Reuben Foster0

  • Best Local Model (Jasmine Harvey)

  • 2nd Runner up (Sarah Steele)

  • Honorable Mention (Autumn Janelle)

  • Best Local Drummer (Alex Slay)

  • Best Local Guitarist (Mike Mexas0

  • Best Acoustic Performance (Chris Hardy)

  • Best Reggae Band (Indaskies)

  • Best Local Band (Asleep in the Wake)

  • Best Live Performance (Surrender Stella)

  • Best Local Vocalist (Angie Emerson0

  • Honorable Mention (Hannah Reese)

  • Best Local D.j. (D.J. Bugatti)

  • Best Local Bartender (Autumn Janelle)

  • Honorable Mention (Jessie Rychlick)

  • Best Local Wrestler (Will Allday)

  • Best Local Tattoo Artist (Gypsy Overton)

  • Best Local Body Artist (Joe Longoria)

  • Best Visual Artist (Blake Ralston)

  • Best Christian Artist (World Rejects)

  • Best Local Spanish Artist (Madalyn Hernandez)

  • Best Country Artist (Rayah Grace)

  • Best Bass Guitarist (Hector Porras)

  • Best Local Rapper (Byrd tha Ghost)

  • Best Host/Announcer (Outlaw Dave)

  • Best Local Cover Band (Kidd Sixx0

  • Best Tribute Band (The Dope Show)

December 20 2017

SLM 2nd Annual Award Show

  • Legend Award (South Park Coalition)

  • Best Local Guitarist (Jonathan Hales)

  • Best Local Drummer (Ryan Damian)

  • Honorable Mention (Justin Wood0

  • Best Local Vocalist (Leticia Espinoza)

  • Honorable Mention (Addison Ruddel)

  • Best Bass Guitarist (Justin Fultz)

  • Honorable Mention (Geronimo Alvear)

  • Best Local Band (The Weeds)

  • Honorable Mention (Sol Antics)

  • Best Acoustic Performance (Chris Hardy)

  • Honorable Mention (Bobby Territo)

  • Best Local D.J. (Tino Latino)

  • Honorable Mention (D.J. Lil B)

  • Best Local Rapper (Point Blank)

  • Best Local Engineer (Ruben Foster)

  • Best Live Performance (To Whom it May)

  • Best Local Artist (Britney Doyle)

  • Best Local Business (Piledrive Productions)

  • Honorable Mention (Dan's Pizza)

  • Best Local Model (Courtney Dior Gonzalez)

  • Best Local Producer (Milton Bradley)

  • Best Country Artist (Chris Hardy)

  • Best Reggae Band (The High Mile)

  • Match of the year (Gino vs. Ayden) R.O.W.

  • Wrestler of the year (Rex Andrews) R.O.W.

December 28 2018

SLM 3rd Annual Award Show

  • Legend Award (Aggravated/Most Hated)

  • Legend Award (Outlaw Dave)

  • Best Local Guitarist (Jonathan Hales)

  • Best Local Drummer (Grim Grusom)

  • Best Local Vocalist (Sonya Atkins)

  • Honorable Mention (Gil Ayala)

  • Best Bass Guitarist (Raf Rivera)

  • Honorable Mention (Enrique Dapretta)

  • Best Local Band (3 Exits to Hattiesburg)

  • Best Acoustic Performance (Chris Hardy)

  • Best Local D.J. (D.J. Cyde)

  • Honorable Mention (Tommy Cruz)

  • Honorable Mention (D.J. Nando)

  • Best Local Rapper (Point Blank)

  • Best Local Engineer (Booboo Johnson)

  • Best Live Performance (Zombieface)

  • Best Local Artist (Cooli Booli)

  • Best Local Business (Tommy Cruz Radio)

  • Honorable Mention (Piledrive Productions)

  • Best Local Model (Sarah Steele)

  • Best Local Country Artist (Gypsy Reaux)

  • Best Reggae Band (Satadaze)

  • Best Cover Band (The Weeds)

  • Best Tribute Band (OZZ)

  • Honorable Mention (The Dope Show)

  • Best Spanish Artist (Grupo Lumbre)

  • Best Visual Artist (Dark Circus)

  • Best Local Tattoo Artist (Cameo Baker)

  • Honorable Mention (Joe Figueroa)

  • Best Local Body Artist (Joe Longoria)

  • Best Local Director (Larry Fenix)